w , ,

12-latek sam zbudował reaktor fuzyjny

reaktor

Chłopiec pobił rekord Guinnessa budując działający reaktor fuzyjny, mając zaledwie 12 lat. Takie konstrukcje budowane przez nastolatków to żadna nowość. Na liście znajduje się wiele młodych, zdolnych inżynierów/naukowców. Natomiast tym razem tytuł najmłodszej osoby, która zbudowała reaktor otrzymał Jackson Oswalt, o którym mowa w artykule. Pobił poprzedni rekord Guinnessa o dwa lata. Chłopiec szczegółowo opowiada o tym, jak to osiągnął. –

„Udało mi się wykorzystać energię elektryczną, aby przyspieszyć dwa atomy deuteru, dzięki czemu łączą się one w atom helu-3, a także uwalniają neutrony, które można wykorzystać do podgrzania wody i włączenia silnika parowego, który z kolei wytwarza elektryczność.”

Zobacz także:  Dlaczego warto rozpoczynać dzień od imbiru?

Oswalt zapewnił sobie, tym wyczynem, stypendium, które pozwoli mu studiować za darmo na renomowanej uczelni w Stanach Zjednoczonych. Należy nadmienić, że zbudowanie efektywnego reaktora fuzyjnego (takiego, który wytwarza więcej mocy niż pobiera) stawia szerokie pole do popisu dla geniuszy z całego świata. Jeszcze nikomu nie udało się tego osiągnąć, więc może być to w przyszłości zasługa Jackson’a Oswalt’a.

reaktor

ZNP pisze do premiera w obronie nauczycieli

Dynia na drewnianej desce.

10 pomysłów na dania z dyni