w

5 książek, które musisz przeczytać w ciągu życia

5 najlepszych książek

5 najlepszych książek. Książki pozwalają przenieść się do świata wyobraźni. Dzięki nim można zapomnieć o problemach i na chwilę znaleźć się w innym miejscu lub dowiedzieć się czegoś o sobie i świecie. Również, nie od dzisiaj wiadomo, osoby, które czytają książki postrzegane są, jako bardziej inteligentne i lepiej odnajdujące się w towarzystwie. Jeśli chcesz być jedną z nich, przedstawiamy 5 pozycji, które musisz odkryć w swoim życiu.

Zobacz także:  Wielki Mur Chiński znika z powierzchni Ziemi

Lois Lowry ,,Dawca’’


Antyutopijna pozycja, opowiadająca o świecie, który…mógłby istnieć. Jonasz, główny bohater żyje w czasach, w którym wszystko jest zaplanowane. Każdy zna swoją rolę, wszystko działa według schematu. Nikt nie myśli o tym, by zburzyć tę rutynę. Pewnego dnia jednak, życie młodego chłopaka zostaje wywrócone do góry nogami, gdy okazuje się, że rola, którą przypadło mu dostać, jest inna niż się spodziewał. Gdy do tej wybuchowej mieszanki dojdą uczucia, nic już nie będzie takie pewne.

Zobacz także:  Filmy na jesień, które musisz obejrzeć z rodziną

George Orwell ,,1984’’


Kolejna antyutopia, która może okazać się prawdą. Ta lektura warta jest przeczytania. Biorąc pod uwagę, że nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć. Warto zapoznać się z treścią tej książki. Opowiada ona jak to jest żyć w ciągłym strachu i obserwacji. Wielki Brat patrzy, a każdy ruch może zostać źle odebrany. Bohaterowie tej powieści nie mogą odetchnąć z ulgą nawet, gdy kładą się spać.

Zobacz także:  Romeo i Julia sprzed 3000 lat. Odkryto grobowiec tajemniczej pary

Frank McCourt ,,Popiół i żar: wspomnienie’’


Ta smutna, choć niepozbawiona humoru książka pozwoli odrobinę zrozumieć los
emigrantów, którzy muszą zmagać się z tęsknotą za domem. Przedstawiony bohater jest synem pary Irlandczyków. Wyemigrowali oni ze swojej ojczyzny, poszukując lepszego jutra. Opowieść ta mówi o tym, jak niełatwo jest zostawić wspomnienia za sobą. Mogą one rozgrzać serca, nie tylko metaforycznie.

Zobacz także:  Andrzej Grabowski nagrał nową płytę. Fani są zachwyceni

Joseph Heller ,,Paragraf 22’’


Dla tych nieco bardziej przyziemnych, polecamy tę lekturę. Opowiada ona o absurdzie kreowanym przez wojnę. Choć czarny humor wylewa się z brzegów tej powieści, pokazuje ona brutalne oblicze wojny. Autor nie oszczędza oceny zachowań ludzkich, które wydają się nielogiczne. Dzięki tej pozycji, możliwe jest zrozumienie, jak czuje się człowiek, którego jedynym celem jest przeżycie. Obowiązkowa dla zwolenników tematów historycznych.

Zobacz także:  Biżuteria do ślubu dla niej

Joan Didon ,,Rok magicznego myślenia’’


Choć wielu z nas, w momencie straty nie sięgnęłoby po długopis, autorka ta odnajduje terapeutyczne działanie w opowiadaniu swojej historii. Tragiczny splot wypadków prowadzi do utraty najbliższych osób. Didon w książce mówi o tym, jak poradziła sobie z ogromnym smutkiem. Przechodząc przez kolejne rozdziały, można zobaczyć, że ciężar, jakim się dzieli powoli zostaje zdjęty z jej ramion.

Zobacz także:  Andrzej Grabowski nagrał nową płytę. Fani są zachwyceni

Liść marihuany na ciemnym tle.

Marihuana źle wpływa na kilka pokoleń

5 najlepszych książek

Ten gen doprowadza do samobójstw