w , ,

Cała Polska w czerwonej strefie! Nowe obostrzenia

obostrzenia

Dziś na konferencji (23 październik) padła decyzja o nowych obostrzeniach. Od soboty cała Polska zostanie objęta strefą czerwoną. W kraju zaczną obowiązywać nowe zakazy. Między innymi obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych. Premier Mateusz Morawiecki mówi:

Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia.

Dodatkowe restrykcje mają na celu zahamować przyrost zachorowań. Gdy to nie poskutkuje, możliwe są kolejne zakazy związane na przykład z zamknięciem granic.

Zobacz także:  Te rośliny pomogą Ci oczyścić i nawilżyć powietrze w domu!

Nowe obostrzenia

Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Są one następujące:

  • objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych
  • w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna
  • zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych przed 26 października
  • zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos
  • max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych)
  • ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych
Zobacz także:  Jak wyglądają wyjątkowe domy polskich celebrytów?

obostrzenia

Trwa strajk przeciwko projektowi Kai Godek

Praca zespołowa i wspólne wyrażanie radości.

Mowa ciała w praktyce – dzięki tym gestom i zasadom będziesz mógł wiedzieć o ludziach więcej