w ,

Niektórzy mężczyźni nie mają pojęcia, czym jest to urządzenie – a ty wiesz co to jest?

Niektórzy mężczyźni nie mają pojęcia, czym jest to urządzenie - a ty wiesz co to jest?
Intrauterine device

Jeden z użytkowników Twittera rzucił mężczyznom wyzwanie: spróbujcie wymienić nazwę tego urządzenia. Okazuje się, że wiele osób nie wie – a żeby dowiedzieć się do czego to służy, należy cofnąć się do końca lat 60. ubiegłego wieku.

Zobacz także:  Młody wygląd skóry - Koreanki dzielą się wiedza

,,Kusza dla myszy”

Oprócz odpowiedzi w większości żartobliwych (miejmy nadzieję), takich jak „maleńka kusza”, „kusza dla myszy”, „maleńki drążek do skakania dla myszy” i „klucz do puszki z wołowiną”, wydaje się, że istnieje pewne prawdziwe zakłopotanie co do tego, czym jest to urządzenie, i to nie tylko wśród mężczyzn.

Zobacz także:  Ilości ludzi a ilość konfliktów

Wskazówki do odpowiedzi

Dla tych, którzy są naprawdę zdezorientowani, istniały wskazówki.

Zobacz także:  Najgorsi władcy w historii Polski

Odpowiedź nie jest łatwa

Odpowiedź brzmi: wkładka wewnątrzmaciczna. Są to małe urządzenia w kształcie litery T, wykonane z plastiku i miedzi. Są one wprowadzane przez personel medyczny przez szyjkę macicy do macicy. Uwalniają one powoli miedź lub – w przypadku systemu wewnątrzmacicznego (IUS) – hormon lewonorgestrel.

Zobacz także:  Niesamowite wynalazki o nietypowym zastosowaniu

Co to jest wkładka wewnątrzmaciczna?

Miedź zmienia śluz szyjkowy, co znacznie utrudnia plemnikom dotarcie do komórki jajowej, a zapłodnionym jajeczkom zagnieżdżenie się. Lewonorgestrel natomiast zagęszcza śluz w szyjce macicy i rozrzedza wyściółkę macicy, co ma takie samo działanie.

Zobacz także:  Tych produktów unikają onkolodzy! Uważaj, co jesz

Wkładka wewnątrzmaciczna nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową

Urządzenia te są w 99 procentach skuteczne w zapobieganiu ciąży, choć nie mają takiego działania ochronnego jak prezerwatywy przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. W zależności od marki i rodzaju urządzenia mogą one działać przez 3-10 lat, zanim trzeba będzie je usunąć.

Zobacz także:  10 najgroźniejsze eksperymenty na ludziach. Tylko dla odważnych