w , ,

Nowe sposoby modyfikacji żywności

Zielone i czerwone pomidory na krzaku.
unsplash.com

Modyfikowana żywność czy nie

Eksperci się spierają, czy użycie metody CRISPR faktycznie sprawia, że powstaje modyfikowana żywność. Niektórzy uważają bowiem, że jest to po prostu hodowla selekcyjna, w której wybiera się te okazy, które najbardziej odpowiadają przyjętym wzorom.

Zobacz także:  Te rośliny pomogą Ci oczyścić i nawilżyć powietrze w domu!

Wydaje się, że regulacje prawne idą w parze właśnie z tą narracją. Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w samej Japonii nie uznaje się stworzonej w ten sposób żywności za genetycznie zmodyfikowaną. Odwrotnie jest z kolei w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

Tutaj uznaje się bowiem, że stosowana metoda mieści się w obszarze genetycznej modyfikacji i wymaga ona zdobycia specjalnego pozwolenia, które pozwala na produkcję żywności przez okres 10 lat.

Zobacz także:  TOP10: najbardziej zagrożone gatunki zwierząt

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.