w , ,

Wylecz cukrzycę chudnąc

Peny z insuliną.
unsplash.com

Cukrzyca typu 1 a cukrzyca typu 2

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, czym różni się cukrzyca typu 2 od cukrzycy typu 1. Pierwsza ma nabyty charakter i wynika ze wspomnianych wcześniej problemów ze zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej.

Z kolei cukrzyca typu 1 jest związana z uszkodzeniem komórek trzustki, które odpowiadają za produkcję insuliny. Stanowi jedynie 10% wszystkich przypadków cukrzycy i jest stosunkowo rzadkim zjawiskiem.

Zobacz także:  10 dziwnych rzeczy, które kiedyś znaleziono w jedzeniu

W obu przypadkach choroby objawiają się wzmożonym pragnieniem, osłabieniem, skłonnością do infekcji i dłuższym okresem gojenia się ran. Pojawia się także częste oddawanie moczu i problem z koncentracją podczas pracy czy nauki.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.