w , ,

Wylecz cukrzycę chudnąc

Kobieta mierząca swoje obwody.
unsplash.com

Nie chodzi o obiektywne wskaźniki

Prof. Taylor mówi o tym, że choć badania na razie są prowadzone na wąskiej grupie, to możemy wysnuć już ogólne wnioski: obiektywne wskaźniki masy ciała mogą zawodzić i przedstawiać mylny obraz stanu naszego zdrowia.

Cukrzyca typu 2 występuje u osób z prawidłową masą ciała, ponieważ ich wątroba i insulina nie radzą sobie ze zbyt dużym poziomem tkanki tłuszczowej, o który wiele osób nie podejrzewa tych, którzy są szczupli!

Nadmiar tłuszczów w wątrobie ma uniemożliwiać prawidłowe działanie insuliny. Z kolei dla trzustki oznacza on problem z tym, że komórki beta przestają produkować samą insulinę! To z kolei upośledza pracę całego organizmu.

Zobacz także:  Szczepionka na raka została przetestowana

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.