w , ,

Wylecz cukrzycę chudnąc

Słodzenie kawy słodzikiem.
unsplash.com

Limity naszego organizmu

Eksperci zauważają, że powinniśmy mieć świadomość tego, jak funkcjonuje nasz organizm. Wówczas więcej osób zrozumie, skąd bierze się cukrzyca typu 2 i będzie mogło podjąć kroki, by jej zapobiegać!

Nasz organizm magazynuje tłuszcz, który mu dostarczamy, w tkance tłuszczowej, która ma ograniczone miejsce. To oznacza, że do pewnego momentu magazynuje tłuszcz, ale gdy jest go za dużo, to z czasem przestaje sobie radzić z tą funkcją.

Zobacz także:  Małpy Harlowa - na czym polegał ten słynny eksperyment psychologiczny

Wówczas z połączenia białek i tłuszczów powstają lipoproteiny. Krew transportuje je do innych organów. I właśnie to ma uszkadzać komórki beta trzustki i wywoływać u pacjentów konieczność przyjmowania insuliny.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.