w , ,

Krótka drzemka w ciągu dnia – zdrowo czy wręcz przeciwnie

Mężczyzna śpiący w hamaku.
pixabay.com

Drzemka zmniejsza ryzyko udaru mózgu bądź zawału serca

W aspekcie zawału serca oraz udaru mózgu drzemka wydaje się być wyjątkowo skutecznym oraz przyjemnym narzędziem. Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Lozannie popołudniowa sjesta (czyli drzemka), na którą pozwolimy sobie dwa razy w tygodniu, znacznie zmniejsza ryzyko zawału!

Według wykonanego przez nich eksperymentu takie ryzyko spada aż o 48% w stosunku do osób, które nie pozwalają sobie na drzemkę. Aby osiągnąć taki rezultat należy praktykować co najmniej dwie drzemki tygodniowo przez 5 lat.

Naukowcy podkreślają jednak, że eksperyment wymaga dalszych badań oraz analiz. Nie wykluczają bowiem, że sen w ciągu dnia nie jest jedynym czynnikiem, zmniejszającym ryzyko wystąpienia zawału serca u badanych.

Zobacz także:  To grozi złamaniem penisa

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.