w , ,

Czy Księżyc wpływa na Twój sen

Księżyc za chmurami.
unsplash.com

Nie chodzi jedynie o blask Księżyca

Badacze mówią, że choć badanie jest obiektywne, to nie pokazuje nam, co tak naprawdę jest przyczyną jakości naszego snu w okolicach pełni Księżyca.

Eksperci podkreślają, że kluczowe znaczenie może mieć nie sam Księżyc w pełni, ale jego siła przyciągania czy zmiana w natężeniu pola magnetycznego Ziemi.

Czynników może być znacznie więcej, niż podejrzewamy, dlatego na dzień dzisiejszy – mimo wielu lat badań – naukowcy nie powiedzą nam, skąd wynikają zauważalne zmiany w rytmie snu w czasie pełni.

Zobacz także:  Oliwki - zdrowy dodatek do pizzy

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.