w , ,

Czy pies rozumie co do niego mówimy? Naukowcy przeprowadzili w tym celu badania

Kobieta, mówiąca do szczeniaka.
unsplash.com

Komunikacja z psami

Podczas komunikacji z nami psy mogą odróżniać jedynie poszczególne głoski, ale mogą mieć problem z tym, by rozróżnić poszczególne słowa, padające w rozmowie. Sam z łatwością możesz to sprawdzić – nieco przekształć komendę, jaką wydajesz psu a zobaczysz, że jego reakcja najpewniej będzie taka, jak na właściwą komendę.

Warto pamiętać, że w komunikacji z czworonogiem duże znaczenie ma konsekwencja, ciągła praca, powtarzalność. Dzięki nim możemy wypracować schematy, dzięki którym nasze zwierzę nauczy się tego, jakie intencje mamy, wypowiadając poszczególne słowa i czego wówczas od niego oczekujemy.

To, czy pies rozumie co do niego mówimy ma znacznie szerszy wymiar niż samo badanie. Owszem, nie rozumie w pełni naszych słów, ponieważ jego sposób komunikacji znacznie różni się od naszego. Warto jednak pamiętać, że to zwierzę potrafi doskonale rozpoznawać nasze emocje i samopoczucie już po wyrazie twarzy, co samo w sobie jest już objawem rozwiniętej komunikacji.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.