w , ,

Czy podróżowanie w czasie jest możliwe

Stary zegar.
unsplash.com

Podróżowanie w czasie w literaturze

Adam Mickiewicz nie był jedynym, który mówił w swych dziełach o podróżach w przeszłość czy przyszłość. Amerykański pisarz, Morgan Robertson, w 1898 roku w Futility opisał niezatapialny transatlantyk, który zbudowano w Wielkiej Brytanii.

Miał nosić nazwę Titan i pójść na dno po tym, gdy zderzy się z górą lodową. Pasażerowie statku mieli zginąć z powodu niewystarczającej ilości łodzi ratunkowych. Czy ten motyw nie przypomina Wam historii Titanica, która miała miejsce 14 lat po wydaniu książki?

Podróżowanie w czasie wydaje się być możliwe również, gdy przyjrzymy się postaci Roberta Bacon’a. Ten w swoich dziełach przewidział powstanie samolotu, statków napędzanych mechanicznie czy samochodów. To może sugerować, że mógłby być podróżnikiem w czasie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.