w , ,

Czym jest hiperseksualność? Uzależnienie, które niszczy życie

Kobieta całująca się z mężczyzną.
unsplash.com

Jak objawia się hiperseksualność

Hiperseksualność głównie objawia się poprzez bardzo częstą masturbację bądź stosunki seksualne z przypadkowymi osobami. Stosunki, choć niezwykle częste i pozornie namiętne, pozbawione są jakichkolwiek emocji, uczuć.

Seks nie stanowi żadnej wartości – jest jedynie fizjologiczną potrzebą, którą należy jak najszybciej zaspokoić. Sposób, w jaki do tego dojdzie, czy osoba, z jaką to się odbędzie odgrywają drugoplanową rolę. Osoby, które zmagają się z tym zaburzeniem bardzo często są wrogo nastawione do osób płci przeciwnej.

Postrzegają je jedynie, jako przedmiot swojego seksualnego zainteresowania, który ma zaspokoić ich – wciąż rosnące i olbrzymie – potrzeby seksualne. Częstym objawem choroby jest także nadmierna chęć do podejmowania eksperymentów w dziedzinie erotyki, które często są nawet ryzykowne dla zdrowia lub życia.

Zobacz także:  Te ciekawostki zna niewiele osób. Przeczytaj je i zabłyśnij w towarzystwie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.