w , ,

Czym jest hiperseksualność? Uzależnienie, które niszczy życie

Kobieta w pościeli.
unsplash.com

Jak rozpoznać osobę z hiperseksualnością

Rozpoznanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem może nie należeć do najłatwiejszych. Konieczne są wnikliwe obserwacje i dobra znajomość takiej osoby. Przede wszystkim u takich osób pociąg seksualny jest znacznie bardziej eksponowany niż u osób, które nie posiadają tego zaburzenia.

Chęć stosunku jest właściwie nieustanna. Dodatkowo hiperseksualność sprawia, że nawiązanie długoterminowej relacji staje się właściwie niemożliwe. Może dochodzić do częstych zdrad, które będą faktycznie wiązały się jedynie ze sferą fizyczną.

Zobacz także:  TOP10: najdziwniejsze choroby

Osoba z tym zaburzeniem będzie także stawiała stosunek, jako wartość nadrzędną, dominującą. Seks bądź masturbacja będzie dla niej sposobem na rozładowanie emocji, pobudzenie czy nagrodzenie siebie za wykonaną pracę. Seks często jest sposobem na rozładowanie frustracji, spowodowanej niskim mniemaniem o sobie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.