w , ,

Czym jest hiperseksualność? Uzależnienie, które niszczy życie

Dwie kobiety podczas rozmowy.
unsplash.com

Leczenie zaburzenia

W pewnym momencie wiele osób chorych na hiperseksualność zdaje sobie sprawę, że ma poważny problem ze swoim pociągiem seksualnym. Bardzo często zaczynają wówczas odczuwać wstyd i chcą zapanować nad swoim popędem. Szybko okazuje się jednak, że nie są w stanie tego zrobić.

W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej skontaktować się z odpowiednimi specjalistami. Powinien to być psycholog oraz psychiatra. Wspólnie powinni oni dobrać odpowiednią terapię, która przyniesie zadowalające efekty.

Najpewniej będzie się ona opierała na znalezieniu przyczyny zaburzenia, próbie unormowania negatywnych schematów i dobrania odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Wówczas chora osoba będzie mogła całkowicie bądź chociaż częściowo odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.