w

Jedź więcej truskawek. Twój organizm będzie Ci wdzięczny

Jedź więcej truskawek. Twój organizm będzie Ci wdzięczny
commons.wikimedia.org

Lato już jest prawie z nami. W tym okresie truskawki dostępne są we wszystkich sklepach. Można przygotowywać z nich desery, kompoty i koktajle. Te owoce mają w sobie niesamowite właściwości dla naszego organizmu. Przeczytaj i przekonaj się, żeby jeść ich jeszcze więcej!

Zobacz także:  Jej kod zabrał człowieka na księżyc. Ta kobieta pracowała razem ze swoją 4 letnią córką
Jedź więcej truskawek. Twój organizm będzie Ci wdzięczny
alejahandlowa.pl

Dlaczego warto jeść truskawki: Witamina C

Truskawki zawierają liczną witaminę C. W 100 g tych owoców znajdziemy aż  60 mg witaminy C. Co ciekawe, truskawki zawierają więcej kwasu askorbinowego niż cytrusy. Dokładnie 100 g truskawek zapewnia zapotrzebowanie dorosłej osoby na witaminę C. Kwas askorbinowy jest dobrze znanym wzmacniaczem odporności, a także przeciwutleniaczem.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.