w ,

Dlaczego warto się rozciągać?

Dlaczego warto się rozciągać?

Sport to zdrowie. Nikomu nie trzeba przypominać, że regularna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia. Warto wybierać to, co sprawia nam przyjemność. Rozciąganie, to bardzo uniwersalna forma, nie wymaga dodatkowe sprzętu, a jednocześnie może być bardzo opłacalna.

Dlaczego warto się rozciągać?
healthline.com, Dlaczego warto się rozciągać?
Zobacz także:  Ci ludzie są nieśmiertelni! Przeżyli coś co przeczy nauce

Rozciąganie

Rozciąganie może stanowić dodatkowy element ćwiczeń. Mimo tego, może również być jedyną aktywnością. Na pewno jednak, warto się rozciągać. Dzięki temu dajemy szansę ciału na rozluźnienie. Eliminuje się w ten sposób niepotrzebne napięcie. Zadbanie o to jak najwcześniej poprawi funkcjonowanie na co dzień. Mocne i silne ciało daje możliwość lepiej i sprawniej żyć. Tak jak wszystko, co może przynieść korzyści, należy robić z głową. Pamiętaj, aby we właściwy sposób i we właściwym momencie rozpoczynać tę aktywność.

Zobacz także:  Przerażające dane naukowców: 1 na 8 osób "wyleczona" z COVID umiera w ciągu 140 dni

Dlaczego warto się rozciągać?

Przede wszystkim, regularne rozciąganie poprawia postawę ciała. Rozszerza zakres ruchów. Co za tym idzie, zmniejsza się dyskomfort i ból jaki można odczuwać bez rozciągania. Stretching zwiększa przepływ krwi a także usprawnia dostarczanie substancji odżywczych do mięśni. Rozciąganie wpływa pozytywnie na stan zdrowia psychicznego. Dzięki chwilowemu zatrzymaniu i skupieniu się na ciele, możesz się wyciszyć i odpocząć. Zwracając uwagę na prawidłowy oddech i relaksując się, dotlenisz organizm. Pomaga to w walce ze stresem. Innym skutkiem jest zwiększenie świadomości swojego ciała. Moment ćwiczeń na pewno pozytywnie wpłynie na twoje lepsze samopoczucie.

Zobacz także:  Nieprzyjemny zapach? To może oznaczać chorobę


gen powodujący ciężki przebieg COVID-19

Polscy naukowcy odkryli gen powodujący ciężki przebieg COVID-19!

Dlaczego e-papierosy są niezdrowe

E-papierosy nie są tak bezpieczne jak myśleliśmy