w , ,

Zimą może nam zabraknąć prądu

Burza nad miastem.

Wyłączenie prądu na dłużej niż kilka godzin dotychczas wydawało się scenariuszem, który jest mało prawdopodobny i wiąże się z ewentualnymi klęskami żywiołowymi w postaci wichur, powodzi czy gwałtownych burz.

Jednak austriacki, niemiecki i szwajcarski rząd ostrzegają mieszkańców swoich krajów, że długotrwała przerwa w dostawie prądu – blackout – może nastąpić zimą i być niezwykle dotkliwa. Nie ma jednak wynikać bezpośrednio z warunków pogodowych.

Wszystkiemu winne mają być przerwy w dostawie prądu, które będą wynikały z kryzysu energetycznego, który właśnie nawiedza Europę. Rosnące ceny węgla i gazu sprawiają, że pojawiają się także problemy z dostępnością tych produktów. Czy brak prądu i gazu zimą, to realny scenariusz?

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.