w , , ,

Domowe kule do kąpieli na jesienne wieczory

Różowe kule do kąpieli z dodatkiem płatków różanych.
japiekna.pl

Lawendowe kule do kąpieli o kojących właściwościach

Do przygotowania naszych kul potrzebujemy 2 szklanek sody oczyszczonej oraz szklanki kwasku cytrynowego w proszku. Dodatkowo, 5 łyżek rozpuszczonego oleju kokosowego, 3 kropli dowolnego barwnika, 8 kropli olejku lawendowego, 3 łyżek suszonej lawendy, 2 łyżek suszonych i pokruszonych liści róży oraz wody w buteleczce z atomizerem.

Przed rozpoczęciem przygotowywania naszych kul warto przygotować także sporej wielkości miskę i dowolne foremki na kule. Domowe kule do kąpieli zaczynamy tworzyć poprzez połączenie wszystkich suchych składników.

Następnie dodajemy nasz barwnik i mieszamy wszystkie składniki. Kolejnym krokiem jest spryskiwanie składników wodą i mieszanie po każdym spryskaniu. Po około kilkunastu razach nasza mieszanka powinna mieć konsystencję mokrego piasku. Następnie dodajemy olejek lawendowy, płatki róż i suszoną lawendę.

Wciąż mieszając wszystkie składniki spryskujemy je co jakiś czas wodą. Ważne jest to, by wodę dodawać w pewnych odstępach czasu i nie dopuścić do rozpuszczania i pienienia się sody. Po uzyskaniu konsystencji mokrego pieska, który z łatwością się formuje, naszą masę umieszczamy w foremkach. Po trzech godzinach kule będą gotowe! Dzięki lawendzie, kąpiel będzie kojąca, relaksująca i łagodząca dla naszej skóry. Z kolei olej kokosowy pomoże nam ją nawilżyć.

Kaczyński

Protesty. Trzaskowski reaguje na oświadczenie Kaczyńskiego

Kruche rogaliki na talerzu.

Ciasteczka i muffinki – przepisy na jesienne desery