w , ,

Lasy tracą zdolność pochłaniania CO2. Naukowcy dają nam maksymalnie 30 lat

Drzewa w lesie z dolnej perspektywy.
unsplash.com

Szokujące wyniki badań Katharyn Duffy i jego zespołu

Z badań, przeprowadzonych przez Katharyn Duffy i jego zespół wynika, że wskaźnik fotosyntezy, czyli procesu, w którym tlenek węgla jest pobierany z atmosfery, może osiągnąć swój punkt krytyczny i od tego czasu spadać w dół.

W praktyce oznacza to, że rośliny osiągnęły już stan, w którym pobierały największą ilość tlenku węgla, a teraz będą pobierały go mniej. Niestety, z badań wynika także, że w przypadku oddychania, czyli procesu, w którym wytwarzany jest dwutlenek węgla, zachodzi odwrotna prawidłowość.

Z badań wynika, że wraz z wzrostem temperatury, rośnie także tempo oddychania, czyli procesu, w trakcie którego rośliny uwalniają do atmosfery dwutlenek węgla. W związku z tym około 2040 roku nasze ekosystemy będą pochłaniały mniej więcej 50% mniej tlenku węgla, niż dotychczas…

Zobacz także:  Miód faceliowy ma niezwykły wpływ na nasz organizm. Dowiedz się dlaczego

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.