w , , ,

Dzikie słonie jedzące śmieci! Biolodzy są przerażeni

słonie

W pobliżu dżungli na Sri Lance sfotografowano dzikie słonie jedzące śmieci na wysypisku. Naukowcy po przebadaniu żołądków i odchodów zwierząt wykryli polietylen oraz inne tworzywa sztuczne nieulegające trawieniu. Słonie szukające pożywienia na wysypisku zostały uwiecznione przez fotografa Tharmaplan’a Tilaxan’a z Dżafny. Zdjęcia obiegły cały świat i wzbudzają niepokój wśród biologów. Ekspert ds. słoni azjatyckich Jayantha Jayewardene mówi:

„Słonie chorują z powodu jedzenia plastiku. Nie mamy jednak jeszcze dowodów na to, że polietylen spowodował śmierć którego ze słoni, jednak jest to poważny problem.”

Zobacz także:  Telemedycyna. Polacy mówią "NIE"!

Otwarte wysypisko śmieci, położone w pobliżu dżungli, stanowi poważne zagrożenie dla miejscowej populacji słoni. Nieświadome zwierzęta zjadają szkodliwy, dla ich zdrowia i życia, plastik. Jayewardene dodaje:

„Te słonie nie żyją już w dżungli. Są jak zwierzęta w zoo. To smutny widok, gdy narodowe skarby grzebią w gnijących śmieciach.”

Zobacz także:  Szkoły zostaną zamknięte? Minister edukacji zabiera głos

Według fotografa bliska obecność wysypiska do dżungli, przyzwyczaiła stado do wędrówek na śmietnisko. Słonie zwykle pokonują ponad 30 kilometrów dziennie i należałoby to uwzględnić w tej sytuacji.

Zioła oraz nożyczki na białym tle.

10 właściwości herbat ziołowych, które niesamowicie ulepszą Twoje ciało

słonie

Znana vlogerka jest w Wuhan. Pokazuje nieciekawą sytuacje