w , ,

Czy można usunąć wspomnienia? Naukowcy zrobili eksperyment

Kobieta przeglądająca książkę.
unsplash.com

Odwracanie procesu

Kolejnym krokiem było odwrócenie procesu implementacji wspomnień za pomocą dwóch strategii. Pierwsza z nich miała polegać na tym, że przypomniano ochotnikom, że ich pamięć może nie być efektem wspomnień a wpływu osób trzecich czy dowodów materialnych (zdjęć, nagrań).

Uczestników poproszono więc, by przypomnieli sobie, co było źródłem konkretnego wspomnienia. Druga strategia polegała na tym, że naukowcy wytłumaczyli uczestnikom eksperymentu strategie manipulacji wspomnieniami.

Wówczas ponownie poproszono ich, by zastanowili się nad czterema nowymi dla nich informacjami, z których dwa – jak wspominaliśmy – były fałszywe, a dwa prawdziwe.

Zobacz także:  TOP10: mity o seksie, w które niepotrzebnie wierzysz

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.