w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Eksperyment.
wyborcza.pl

Eksperyment Miligrama – autor

Stanley Milgram, to amerykański psycholog, zajmujący się eksperymentami. Pracował na uniwersytecie w Yale’a, na Harvadzie oraz na uniwersytecie Nowojorskim. Z wykształcenia mężczyzna był politologiem.

W swojej pracy zajmował się przede wszystkim posłuszeństwem wobec władzy oraz kwestią odpowiedzialności człowieka za czyny, których się dopuścił. Eksperyment Miligrama przeszedł do historii, jako udana próba odkrycia pobudek poszczególnych działań u człowieka.

Zobacz także:  Zostaw swój zegar biologiczny w spokoju

Naukowiec ukazał, że uznany przez człowieka autorytet – niekoniecznie budowany latami, poparty poszczególnymi działaniami – jest w stanie skłaniać go do podejmowanie czynów, które są niemoralne, pozbawione empatii i szkodliwe społecznie.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.