w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Badany.
cda.pl

Zachowanie badanych nauczycieli

Schemat postępowania podstawionych uczniów miał być taki, że po 10. wstrząsach mówili o tym, że chcą przerwać eksperyment. Po 15. wstrząsach badany nie chciał już odpowiadać na pytania i kategorycznie żądał przerwania eksperymentu, który teoretycznie miał mu sprawiać ból.

Po skończeniu 20. poziomu podstawiony uczeń miał udawać, że mdleje – nie mógł więc odpowiadać dłużej na pytania. Wówczas naukowcy nakłaniali uczestników badania, by w dalszym ciągu kontynuowali eksperyment Miligrama.

Zobacz także:  Wpływ awokado na odchudzanie

Podkreślali również, że to oni, jako naukowcy, są za niego odpowiedzialni a badani zobowiązali się do uczestnictwa w eksperymencie. Jaki był tego skutek? Eksperyment kontynuowano.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.