w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Naukowcy podczas eksperymentu.
topflop.pl

Eksperyment Miligrama – wnioski

Naukowiec kilkukrotnie powielił eksperyment, by dowieść, że nie jest on w żaden sposób stronniczy, a pokazuje swego rodzaju prawdę o ludzkiej naturze. Za każdym razem eksperyment Miligrama przynosił podobne wyniki! Okazało się więc, że nie da się go podważyć.

Zobacz także:  Ten list mógł zmienić wszystko

Z transkrypcji z eksperymentu wynika, że takie zachowanie u ludzi nie było spowodowane ich zamiłowaniem do okrucieństwa czy brakiem empatii. Autorytet naukowca, który zachęcił ich do badania i oddalał ich od jego przerwania sprawił, że byli skłonni odłożyć na boczny tor własne sumienie, moralność czy etykę!

Badani nie postrzegali swojej roli, jako okrutnej, ponieważ mówili swoim uczniom, że odpowiedzialność za ich czyny spoczywa na naukowcach a ci, jako badacze nadrzędni wiedzą, co mają robić – są bowiem wykształceni, oczytani i sami zaangażowali ich w projekt.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.