w , ,

Eksperyment Miligrama na czym polegał i dlaczego każdy powinien go znać

Miligram.
topflop.pl

Dlaczego każdy powinien znać eksperyment Miligrama

Eksperyment Miligrama powinien być powszechnie znany, ponieważ daje nam pewne ostrzeżenie. Pokazuje, że ludzie na całym świecie z łatwością mogą ulegać autorytetom – o ile w przypadku autorytetów odpowiedzialnych społecznie nie jest to problem, to w przypadku osób chorych psychicznie może sprawiać, że poddani im będą wyrządzać wiele szkód.

Znajomość działania ludzkiego mózgu i świadomość tego, z jaką łatwością jest on w stanie ulegać manipulacjom autorytetów, jest szansą dla każdego z nas, by chronić się przed tego rodzaju zachowaniem. Niebezpieczne jest także poczucie zaangażowanie – kiedy uznamy, że jesteśmy dużą częścią jakiegoś projektu, to z łatwością możemy posuwać się do niemoralnych rzeczy.

W końcu teoretycznie robimy to w imię wyższego dobra, realizacji czegoś wielkiego, co przyniesie nam sukces. Warto o tym pamiętać i uważać na to, kogo uznajemy za autorytet i jak za nim podążamy. Możesz zobaczyć również wideo z całego przedsięwzięcia tutaj – eksperyment Miligrama.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.