w , ,

Hiroszima po 76 latach od wybuchu. Zobacz jak wygląda dzisiaj

Wybuch bomby atomowej nad Hiroszimą.
rp.pl

Potężny wybuch

6. sierpnia 1945 na miasto spadła bomba, która pozbawiła życia około 30% populacji miasta. Całkowitą liczbę ofiar szacuje się jednak na ponad 250 tysięcy, ponieważ wiele osób zginęło nie w wyniku wybuchu a z powodu choroby popromiennej, czy w wyniku popełnienia samobójstwa, ponieważ nie mogły sobie poradzić z traumą, jaką spowodował wybuch.

Zobacz także:  W koreańskich szkołach nie będzie już nauczycieli

Hiroszima została zrównania z ziemią – z 76 tysięcy budynków w mieście aż 70 tysięcy zostało częściowo bądź całkowicie zniszczonych. Wysokość grzyba atomowego, czyli skupiska dymu i pyłu, tworzącego się po wybuchu bomby atomowej, sięgała kilku kilometrów.

Co ważne, japońskie władze nie zdradziły ludziom prawdy o wydarzeniach, które miały miejsce w Hiroszimie. Obawiano się, że prawda o potędze broni atomowej, jaką posiadali Amerykanie sprawi, że Japończycy zaczną żądać zakończenia wojny, kapitulacji i nie będą chcieli dalej walczyć.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.