w ,

Potrawy świąteczne – zobacz ile mają kalorii!

Ile kalorii mają potrawy świąteczne?

Okres świąteczny, to czas odpuszczania. W niepamięć idą chęci schudnięcia. Tuż za rogiem czai się Nowy Rok, na wtedy przesuwamy postanowienia o wprowadzeniu nowych nawyków. Choć nie warto ograniczać się przy wigilijnym stole, zobacz ile mają kalorii poszczególne potrawy.

Zobacz także:  Dieta ketogeniczna wcale nie jest zdrowa

Barszcz z uszkami

Wszystko zależy od tego, ile zjemy uszek. Logiczne, im więcej uszek, tym więcej kalorii. Cztery małe uszka to ok 72 kcal. 200ml czystego barszczu ok 30 kcal.

Zobacz także:  Zdrowe smoothie, które odmieni Twoje życie

Zupa grzybowa

Czysta, niezabielana zupa grzybowa, 250 g, to 30 kcal. Gdy dodamy do zupy makaron i śmietankę ta wartość dochodzi już nawet do 300 kcal.

Zobacz także:  Unikaj tego jedzenia podczas grilla! Te rady uratują Ci zdrowie

Pierogi z kapustą i grzybami

Pierogi gotowane i obsmażane wyniosą ok 220 kcal. Warto podać je wyciągnięte prosto z wody. Wtedy ich wartość kaloryczna zmniejszy się do 160 kcal. Nie ma dużej różnicy między pierogami pieczonymi a gotowanymi. Te pierwsze mają zaledwie 10 kcal więcej.

Zobacz także:  Chiny chcą dostarczyć szczepionkę Polsce. Problem w tym, że nie ma na nią badań

Karp

Karp w panierce z jajka i bułki tartej w wersji smażonej to najbardziej kaloryczna wersja tego dania. Wartość wynosi 162 kcal. Opcja upieczenia karpia z dodatkiem ziół i przypraw to 147 kcal. Natomiast karp w galarecie to ok 136 kcal w 100g.

Zobacz także:  Bomba atomowa – co zrobić na wypadek wybuchu?

Śledzie

Sam w sobie śledź nie jest kaloryczny. W przypadku śledzi w śmietanie mowa jest o 96 kcal. Śledzie marynowane to już 104 kcal. Najbardziej kaloryczna opcja to śledzie w oleju. Porcja 100g to ponad 300 kcal.

Zobacz także:  Oliwki - zdrowy dodatek do pizzy

Ryba po grecku

150 kcal w 100 g zawierać będzie ryba po grecku przygotowana w tradycyjny sposób. I tutaj, kaloryczność się zwiększa w przypadku dodania oleju, który wykorzystywany jest do smażenia. Ryba sama w sobie nie jest wysokokaloryczna.

Zobacz także:  Borderline - choroba, która sprowadza nad przepaść

Kapusta z grochem

Około 3 łyżki kapusty z grochem ma ok. 145 kcal. O wiele mniej, bo już tylko 80 kcal będzie w kapuście z grzybami. W tej wersji nie brana jest poda uwagę zasmażka ani olej, które na pewno zwiększą kaloryczność.

Zobacz także:  Podkręć wydajność swojej wątroby! 7 rzeczy, które musisz zacząć robić

Sałatka jarzynowa

W wersji z jajkiem, ogórkiem kiszonym, groszkiem, kukurydzą, gotowaną marchewką, ziemniakami, pietruszką, porem, majonezem light oraz musztardą w 100g sałatka będzie wynosić ok 70 kcal.

Zobacz także:  Odkryto starszą ziemię, liczącą 10 mld lat. To może być dowód na istnienie życia przed ludźmi

Makowiec

Deser, który w 100g zawiera ok 350 kcal. Najbardziej kaloryczną częścią jest masa makowa wymieszana z bakaliami (3 łyżki to ok 218 kcal).

Zobacz także:  Nikt się tego nie spodziewał! Wuhan zaniżyło 10-krotnie ilość infekcji na COVID-19

Kompot z suszonych owoców

W 150 ml, czyli jednej szklance znajduje się ok 200 kcal. Wszystko zależy od tego, co jest zawarte w kompocie, a dokładniej, ilości substancji słodzącej, jaka została użyta do przygotowania.

Zobacz także:  Unikaj tego jedzenia podczas grilla! Te rady uratują Ci zdrowie

Ile kalorii mają potrawy świąteczne?

Naukowcy odkryli nowy narząd w ciele człowieka!

Ile kalorii mają potrawy świąteczne?

Czy masło jest zdrowe? Sprawdź, czy możesz je jeść