w ,

Zapotrzebowanie kaloryczne – jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Redukcja masy ciała w oparciu o liczenie kalorii

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Aby rozpocząć redukcję masy ciała musimy odjąć od naszego zapotrzebowania kalorycznego odpowiednią ilość kalorii. Najlepiej i najbezpieczniej będzie na początek odjąć około 300 kalorii. Z czasem, kiedy nasz organizm będzie chudł nasze zapotrzebowanie kaloryczne będzie malało. Wówczas powinniśmy odejmować kolejne kalorie – załóżmy po 100 kcal, kiedy przestajemy chudnąć. 

Utrzymanie masy ciała

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Jeśli chcemy utrzymać masę ciała, to po prostu nic nie zmieniamy. Spożywamy ilość kalorii, przypadającą na naszą całkowitą przemianę materii i cieszymy się posiadaną sylwetką.

Przyrost masy ciała

Zapotrzebowanie kaloryczne - jak je obliczyć i wdrożyć w życie?

Jeśli chcemy przytyć, to zwiększamy nasze zapotrzebowanie – najlepiej o 300 kcal i postępujemy tak, jak w przypadku redukcji. Kiedy przestajemy tyć dodajemy kolejne 100 kcal. Dzięki temu dostarczamy organizmowi nowych bodźców i możemy dowolnie formować sylwetkę. 

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.