w , ,

Jak pozbyć się trądziku? Sprawdzone sposoby

Kobieta, trzymająca olejek na dłoni.
gobli.pl

Nie nanoś na skórę żelu antybakteryjnego i spirytusu

Trądzik to uciążliwy problem, który dużo osób próbuje rozwiązać za pomocą najprostszych metod, które są zarazem najbardziej szkodliwe. Do takich sposobów zalicza się wyciskanie zawartości krostek oraz przemywanie rany spirytusem lub żelem antybakteryjnym.

Prawdziwe metody na to, jak pozbyć się trądziku nie mają nic wspólnego z takim działem. Wyciskanie krost może doprowadzić do tego, że na Twojej skórze pojawi się więcej podrażnień, które po wygojeniu pozostawią na cerze blizny.

Do otwartej rany, która pojawia się na Twojej skórze po wyciskaniu, dostają się także bakterie, które mogą pogorszyć stan Twojej cery. Kolejne błędne działanie to przemywanie krostek żelem antybakteryjnym lub spirytusem. Środki te przesuszają skórę, czego bezpośrednim skutkiem może być łuszczenie się naskórka.

Zobacz także:  Czy można usunąć wspomnienia? Naukowcy zrobili eksperyment

Spirytus to alkohol, który podrażnia komórki skóry i doprowadza do nadmiernej produkcji łoju, który sprzyja rozwojowi wyprysków. Stosując opisaną metodę, na to jak pozbyć się trądziku, tak naprawdę sprawiasz, że wciąż pozostaje on na Twojej skórze.

Ciasto czekoladowe z bazylią.

5 przepisów na świąteczne ciasta, które wszystkim smakują

Mężczyzna z kotem na spacerze.

Czy warto wyprowadzać kota na spacer? Sprawdź opinię eksperta