w , ,

Jak przygotować się na koronawirusa?

koronawirus

Obecnie niestety nie ma szczepionki zapobiegającej chorobie koronawirus 2019 (COVID-19). Najlepszym sposobem zapobiegania chorobom jest unikanie narażenia na tego wirusa.

Uważa się obecnie, iż wirus rozprzestrzenia się jedynie między ludźmi, którzy są ze sobą w bliskim kontakcie, tzn. odległości mniejszej niż 2 metry przez kropelki oddechowe powstające, gdy zarażona osoba kaszle lub kicha. Kropelki te mogą wylądować w ustach, nosach, ale i także oczach czy samej skórze osób znajdujących się w pobliżu.

Obecna sytuacja we Włoszech, mocno zlekceważona przez osoby młode, które mimo próśb pozostania w swoich domach wychodziły na zewnątrz i wspólnie spędzały czas na imprezach spowodowała bardzo wysoki wskaźnik śmierci. Młodzi zarażali się wirusem i wnosili go do swoich domów, gdzie ciała osób starszych nie były w stanie poradzić sobie z zagrożeniem. Młodzi nie zdawali sobie sprawy z powagi sytuacji w jakiej się znajdowali.

Myj dokładnie swoje dłonie

Często myj swoje ręce mydłem oraz wodą przez co najmniej 20 sekund, szczególnie po pobycie w miejscu publicznym lub po wydmuchaniu nosa, kaszlu lub kichaniu.

Jeśli mydło i woda nie są łatwo dostępne, np.: znajdujesz się obecnie w miejscu publicznym to użyj żelu do dezynfekcji rąk zawierającego co najmniej 60% alkoholu.

instrukcja mycia rąk
higieniczny.pl

czkawka

Jak pozbyć się czkawki?

groch

Superfoods czym są i dlaczego powinniśmy je spożywać?