w ,

Nie rób tego przed zaśnięciem! 6 zasad zdrowego snu

4. Nie stosuj wspomagaczy snu

Jeśli nie dostaliśmy zaleceń od lekarza, nie powinniśmy zbyt wcześnie pomagać sobie różnego rodzaju wyrobami. Chcąc się dobrze wyspać, sięgamy po tabletki nasenne, jednak ich ciągłe stosowanie tworzy błędne koło.

Nie można zapominać, że wiele tego typu leków uzależnia. Tabletki sprawiają też, że organizm się rozleniwia i nie potrafi już zasypiać sam. O ile to możliwe, pomagajmy sobie naturalnymi i domowymi metodami. Spróbujmy się rozluźnić, zamiast od razu sięgać po leki nasenne.

Zobacz także:  Oszczędź swój czas i zobacz te genialne triki. Każdy Polak powinien je znać!

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.