w , ,

Jak szybko się uczyć – sprawdź, co może Ci pomóc!

Dziewczyna, siedząca na parapecie przy otwartym oknie.
pixabay.com

5. Zadbaj o odpowiednią temperaturę

Temperatura, panująca w pomieszczeniu, w którym się uczymy również wpływa bezpośrednio na to, jak wydajnie pracuje nasz mózg. Jeśli będzie zbyt ciepło, to najprawdopodobniej szybko poczujemy się senni i zmęczeni – stracimy więc motywację do tego, by pogłębiać swoją wiedzę i skierujemy swoją energię na inne rzeczy, tracąc przy tym cenny czas i pokłady chęci do nauki, których powinno być już dużo, jeśli zastosowaliśmy się do poprzednich rad.

W naszym pokoju do nauki nie powinno być również zbyt zimno, ponieważ przez mechaniczną potrzebę ogrzewania swojego ciała nie będziemy mogli się skupić na przyswajaniu wiedzy. Szacuje się, że optymalna temperatura do nauki wynosi około 20-22 stopnie (źródło). Powinniśmy sprawdzić na sobie, kiedy nasz organizm najlepiej pracuje i kiedy my sami czujemy się najbardziej komfortowo. W trakcie nauki powinniśmy się skupić na tym, jak szybko się uczyć a nie jak ochłodzić czy ogrzać swoje ciało.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.