w , ,

Jak temperament wpływa na nasze zdrowie

Mężczyzna podążający drogą na tle promieni słońca.
unsplash.com

Psychoneuroimmunoologia – nauka o nas

O równowadze w kontekście zdrowia fizycznego i psychicznego pisał już Hipokrates, który żył około IV wieku przed naszą erą i przez wielu jest nazywany ojcem medycyny. Zwracał on uwagę na fakt, że między ciałem a psychiką występują powiązania.

W związku z tym możemy powiedzieć, że starożytny medyk wiedział już, że temperament wpływa na nasze zdrowie! Badacz wyróżniał cztery soki (nazywane też humorami) w naszym ciele. Były to krew, żółć, śluz i czarna żółć.

Za rozwój chorób miało odpowiadać zaburzenie naturalnej równowagi między sokami. Hipokrates wyróżnił także cztery rodzaje temperamentów, które do dzisiaj są stosowane w wielu testach psychologicznych i ogólnej klasyfikacji.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.