w , ,

Karel Gott nie żyje – legendarny czeski artysta

Karel Gott nie zyje

Legendarny czeski artysta Karel Gott nie żyje. Zmarł w wieku 80 lat przed północą. Publicznie informacja ta została przekazana przez czeską telewizję, zgodnie z komunikatem otrzymanym od rodziny artysty. Od 2016 Karel Gott zaczął poważnie chorować na ostrą białaczkę. Sam kiedyś opublikował na swoim koncie Facebook post o poważnych problemach zdrowotnych, z którymi musi sobie radzić. Białaczka to nie wszystko, ponieważ do tego doszedł jeszcze rak węzłów chłonnych.

Ivana Gott zakomunikowała czeskiej telewizji: „Z głębokim żalem chcę poinformować, że we wtorek przed północą zmarł mój ukochany mąż Karel Gott, po długiej i ciężkiej chorobie. Zmarł w domu rodzinnym, w spokojnym śnie”.

Kim był Karel Gott?

Karel Gott to wspaniały czeski piosenkarz, wielokrotnie nagradzany. Aż 41 razy otrzymał nagrodę Złotego Czeskiego Słowika. Ocenia się, że w swojej karierze sprzedał od 30-100 mln płyt, nagrał blisko 100 albumów autorskich, ponad 100 kompilacji. To tylko pokazuje, że muzyka była jego życiem.

Wybrane wpisy specjalnie dla Ciebie!

Nie obawiaj się, nie spamujemy.

Karel Gott był wokalistą o szerokim wachlarzu możliwości. Śpiewał nie tylko przy muzyce pop, ale również adaptacje klasycznych pieśni, ludowych i narodowych piosenek folklor, piosenki country, aranżacje melodii do musicali czy arie operowe i operetkowe. Szczególnie znane jest jego wykonanie „West Side Story – Maria”. Dodatkowo artysta ten wykonywał bądź adaptował po czesku różne światowe przeboje, jak: By the Rivers of Babylon, El condor pasa czy Hot Stuff. Swoje płyty przede wszystkim nagrywał w języku czeskim i niemieckim, choć pojawiały się także jego wykonania w języku angielskim, rosyjskim czy włoskim.

Ocet Jablkowy w reku

Niesamowite zdrowotne właściwości octu jabłkowego

globalne ocieplenie strajki polska-min

Globalne ocieplenie strajki młodych na całym świecie