w ,

Znamy sposób na zatrzymanie pandemii w przyszłości

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

Pandemie w przyszłości już nas nie zaskoczą. Naukowcy przeanalizowali dostępne dane. Teraz wiedza więcej. I Ty możesz!

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?
Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?
Zobacz także:  Domowe sposoby na kaca. Wiele osób ich nie zna

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

Udało się zidentyfikować ponad 110 tysięcy nowych wirusów, w tym 9 nieznanych dotąd koronawirusów. Wykorzystani do tego 6 milionów próbek biologicznych. Czasopismo naukowe ,,Nature” opublikowało wyniki eksperymentu, który nie zakładał takiego odkrycia. Doktor Artem Babaian przyznaje, że głównym celem było sprawdzenie nowego superkomputera. 20 milionów gigabajtów danych- tyle otrzymał komputer, w tym 6 milionów zebranych z różnych środowisk- od rdzeni lodowcowych po zwierzęce odchody.

Zobacz także:  Dlaczego warto jeść brokuły? 12 niesamowitych właściwości brokułów

Analizy

Normalny komputer potrzebowałby rok, by dokonać takiej analizy. Wykorzystany do tego sprzęt, wykonał tę pracę w zaledwie 11 dni. Koszt eksperymentu wyniósł 24 tysiące dolarów. Dzięki przeanalizowanym danym, komputer wykrył 132 tysiące wirusów RNA. Z tej liczby, jedynie 15 tysięcy było znanych wcześniej. Wśród zbadanych próbek, 9 to możliwe nowe warianty koronawirusów pochodzących od świń, ptaków i nietoperzy. Na chwile obecna niewiadomo czy należy bać się niezbadanych odmian. Odkrycie to może mieć diametralny wpływ na przyszłość ludzkości. Pozwoli przewidywać zagrożenie i ochroni przed kolejnymi możliwymi pandemiami.

Zobacz także:  Jak uniknąć wirusów i bakterii w domu

Baza wirusów

Dane, które udało się odkryć naukowcy chcą wykorzystać do stworzenia bazy wirusów. Dzięki temu można by ustalić bardzo szybko źródło danego patogenu. To z kolei znacznie ułatwiłoby zatrzymanie rozprzestrzeniania się, ale i wpłynęłoby na szybsze opracowywanie metod leczenia i stworzenie ewentualnej szczepionki. Gdy dany pacjent zacznie wykazywać niepokojące objawy, w prostu sposób będzie można porównać to z bazą wirusów, co usprawni proces pracy wielu lekarzom. Naukowcy twierdzą, że zatrzymanie możliwych pandemii leży w jak najszybszym wykryciu źródła problemu.


Zobacz także:  Fale grawitacyjne pomogą eksplorować kosmos

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

8 mitów na temat szczepionek przeciw COVID-19!

Kiedy zakończy się pandemia koronawirusa?

O tej porze warto pić soki!