w , ,

Ten pierścień leczył kaca

Ametyst -kamień na kaca.
unsplash.com

Zwykła ozdoba

Elie Haddad, która pełni funkcje dyrektora wykopalisk w okolicach winiarni mówi, że tak naprawdę pierścień mógł być noszony zarówno przez kobietę, jak i mężczyznę i pełnić jedynie rolę ozdobnej biżuterii.

Jego właściciela z pewnością było stać na to, by emanować bogactwem i dobrobytem. Ekspertka uważa, że pierścionek mógł faktycznie leczyć kaca albo chronić właściciela przed popadnięciem w alkoholizm, który niegdyś był równie częstym uzależnieniem, co dzisiaj.

Prawda jest jednak taka, że nigdy nie poznamy pełnej i w 100% prawdziwej historii pierścienia, ale możliwość stworzenia ewentualnych tez wydaje się być na tyle ciekawa, że uczestniczą w tym zarówno naukowcy, jak i obserwatorzy wykopalisk.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.