w , ,

Kobiety przyszły „ze słowem na niedzielę”

kobiety

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jest niezgodna z Konstytucją RP.

Ta decyzja wywołała ogromny sprzeciw społeczeństwa, co poskutkowało falą protestów w całej Polsce. W niedzielę kobiety postanowiły pójść do kościołów na msze, aby zamanifestować swoje oburzenie sytuacją.

W trakcie niedzielnej mszy w poznańskiej katedrze stanęło ok. 20 osób. Miały ze sobą transparenty z napisami takimi jak m.in. „Katoliczki też potrzebują aborcji” czy „Aborcja bez granic”.

Zakłócanie mszy trwało pomimo próśb księdza, dlatego też została wezwana policja. Funkcjonariusze wylegitymowali osoby stojące przed ołtarzem.

Protesty w innych miastach

Protest odbył się także w Toruniu, uczestniczyła w nim m.in. posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus z mężem. –

Wszystkie jesteśmy wystarczająco mądre, wystarczająco wrażliwe i wystarczająco empatyczne, by samodzielnie podjąć decyzję czy, kiedy i z kim mieć dzieci. Same, w zgodzie ze sobą i swoim własnym sumieniem umiemy podjąć najlepsze, suwerenne, osobiste najlepsze dla siebie decyzje. W tym tę, czy chcemy donosić ciążę czy nie. To muszą być nasze decyzje, bo to my i tylko my będziemy ponosić ich konsekwencje. – mówi posłanka

Protestujący pojawili się również m.in. przed kościołem św. Anny, Bazyliką św. Krzyża, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i katedrą Jana Chrzciciela w Warszawie. Mieli ze sobą transparenty z hasłami antyklerykalnymi i antyrządowymi.

Zobacz także:  20 powodów dla których warto pokochać ogórki kiszone

Skutki buntu

Za wszelkie zakłócanie wykonywania aktu religijnego oraz za znieważanie miejsc obrzędów religijnych, sprawcom mogą grozić kary grzywny lub pozbawienia wolności.

Zobacz także:  Jak spożywanie buraka wpływa na Twoją urodę?

Kapsułki i strzykawka na stole.

Top 10 źródła chromu i ich zdrowotne właściwości

Pielęgnacja dłoni za pomocą kremu.

Domowe sposoby na przesuszone dłonie! Sprawdź, jak możesz ich uniknąć, zwłaszcza jesienią