w , ,

Komórki nowotworowe mogą hibernować – co to oznacza

Naukowiec.
unsplash.com

Badania na myszach, potwierdzające teorię naukowców

Dla potwierdzenia swojej teorii naukowcy nie tylko obserwowali komórki nowotworowe pod mikroskopem, poddając je leczeniu za pomocą standardowej chemioterapii, ale wykonali także badania organizmach żywych.

Komórki nowotworowe jelita grubego były wszczepiane myszom – następnie obserwowano ich zachowanie. Okazało się, że w trakcie chemioterapii komórki przechodziły w stan uśpienia – wolniej się mnożyły, ale nie obumierały!

Kiedy leczenie ustępowało, można było zaobserwować taki sam wzrost guza i mnożenie się komórek rakowych, jak przed podaniem leków! Wniosek jest jeden – hibernacja komórek rakowych, to nie przypuszczenia, a potwierdzony badaniami fakt!

Zobacz także:  Miód z nawłoci - właściwości i zastosowanie

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.