w ,

Koronawirus. Powiat białostocki w czerwonej strefie

koronawirus

Liczba zakażeń koronawirusem wciąż rośnie, z tego względu od soboty (3 października) powiat białostocki przejdzie do czerwonej strefy. W podobnej sytuacji znajdzie się 16 powiatów, a w żółtej – 28, w tym wysokomazowiecki i m.in. Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce oraz Szczecin. Zagrożone dodatkowymi obostrzeniami będą od soboty powiat zambrowski i miasto Suwałki.

Przypomnijmy, że w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów. W kinach może przebywać 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku. Liczba osób na uroczystościach rodzinnych zostaje zminimalizowana do 50. Dodatkowo, wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust.

Wstrzymanie przyjmowania pacjentów w podlaskich szpitalach

Z powodu zakażeń wśród pacjentów i personelu w podlaskiem, przyjęcia wstrzymało Białostockie Centrum Onkologii oraz Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku. Na oddział wewnętrzny nie przyjmuje również Szpital w Zambrowie, ze względu na pojawienie się ogniska. Nadal na pięć oddziałów nie przyjmuje też Szpital Psychiatryczny w Choroszczy, gdzie jest jedno z największych zakażeń w regionie. 

koronawirus

Ukradli ferrari warte milion złotych. Nagranie z kradzieży!

Dwa małe prosiaczki.

Top 10 zaskakujące zachowania zwierząt