w , ,

Kosmiczne katastrofy sporo kosztują

Startująca rakieta.
unsplash.com

Katastrofa rakiety Vega

Pod koniec 2020 roku w przestrzeń kosmiczną miała wyruszyć rakieta nośna Vega. Na jej pokładzie znajdowała się aparatura do badania krótkotrwałych zjawisk świetlnych, czyli silnych wyładowań, które mają miejsce wysoko w atmosferze.

Początkowo start rakiety przebiegał poprawnie i nikt nie spodziewał się tego, co za chwilę się stało. Kosmiczne wypadki mają najczęściej charakter niespodziewany, zaskakujący a jednocześnie bardzo dynamiczny i niszczycielski.

Zobacz także:  Najzdrowsze orzechy na świecie

Tuż przed uruchomieniem silnika czwartego stopnia, pojawiły się problemy. W wyniku awarii rakieta spadła, a znajdujący się na niej ładunek został rozbity. Straty miały charakter nie tylko materialny, ale i naukowy.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.