w , ,

Koty komunikują się z nami lepiej niż psy

Koty w legowisku.
unsplash.com

Psy i koty – różnice

Badania wykazały, że akustyka kociego miałczenia przyciąga naszą uwagę. Dźwięk, który wydają sprawia, że chcemy skupić na nich wzrok i zaspokoić ich potrzebę. Musimy jednak zauważyć, że sam repertuar ich dźwięków jest mocno ograniczony.

Bywa także bardzo indywidualną kwestią, więc na ogół zrozumienie kota to zadanie, które może wykonać jedynie jego właściciel, który już dobrze go zna. Inaczej wygląda kwestia komunikacji u psów, które mają szeroki zakres dźwięków, które wydają.

Zobacz także:  Dieta DNA - ochrona przed rakiem i odchudzanie czy tylko nowa moda

Ich szczek może mieć różne natężenie, długość i ton. Dzięki temu w określonych sytuacjach psy szczekają inaczej. Gdy czują się zagrożone ich szczek ma niski ton. Gdy ukazują swoją ekscytację i radość, ton jest bardziej piskliwy, wysoki.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.