w , ,

Ludzie w ten sposób stracili ogon

Zamyślona małpa.
unsplash.com

Sprawa nie jest prosta

Jednak zdaniem badacza, w przypadku sekwencji Alu nie to było kluczowe. W końcu część małp posiada ogon! Kluczowa dla sprawy ogona wydaje się być druga sekwencja Alu, która pojawiła się u małp naczelnych.

Musiała być jednak połączona z innymi czynnikami, ponieważ kiedy wprowadzono podobną sekwencję u mysz, okazało się, że niektóre z nich rodziły się ze zmniejszonymi ogonami, ale u niektórych z nich nie wywarło to żadnych zmian!

Zobacz także:  10 właściwości herbat ziołowych, które niesamowicie ulepszą Twoje ciało

Badacze uznali więc, że konieczne będzie wykonanie kolejnych badań, w których inne geny zostaną wzięte pod uwagę. Być może ważną rolę odegrały w tym procesie zmiany zachodzące w sposobie życia małp naczelnych.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.