w , ,

Liczba zakażonych wzrasta. Powracają godziny dla seniorów

liczba

W sobotę (10 października) padł kolejny rekord zachorowań na koronawirusa. Liczba nowych zakażeń wyniosła aż 5300. Rząd zwołał konferencję prasową, w której przedstawiono m.in. jakie są ich główne cele na najbliższe tygodnie.

Morawiecki podkreślił, że w pierwszej kolejności szczególny nacisk zostanie nałożony na ochronę osób szczególnie zagrożonych, m.in. seniorów. Po drugie, rząd ma zatroszczyć się o kwestie wydolności służby zdrowia. Przy tym priorytetem jest utrzymanie gospodarki w najwyższym możliwym reżimie sanitarnym, ale przy zminimalizowaniu strat. 

Zobacz także:  Eddie Van Halen nie żyje. Gitarzysta przegrał z nowotworem

Premier podkreślił, że najbardziej narażeni na śmierć w wyniku COVID-19 są osoby powyżej 60, a szczególnie 70 roku życia. Dlatego też zostają ponownie wprowadzone godziny dla seniorów. Oznacza to, że w godzinach od 10 do 12 będą oni mogli zrobić zakupy w sklepach bez obaw, że zarażą się od młodszych klientów. Polityk zaapelował, aby seniorzy w miarę możliwości pozostawali w domach.

Zobacz także:  Koronawirus w Polsce! Czym jest Koronawirus i jakie są jego objawy?

Wystąpienie Ministra Zdrowia

Adam Niedzielski zaapelował, aby poważnie podchodzić do zagrożenia, jakim jest koronawirus. Jak podkreślił minister zdrowia, tylko przy wspólnym wysiłku uda się zahamować ilość zarażeń koronawirusem w Polsce. A czy będzie powrót do nauki zdalnej?

Zobacz także:  Jaki wpływ na nasze ciało wdychany przez nas smog?

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że na razie nie widzi konieczności wprowadzania zdalnego trybu nauczania. Podkreślił, że tryb zdalny źle wpływa na psychikę młodych ludzi, którzy potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Z tego powodu rząd bierze pod uwagę ewentualnie tryb hybrydowy w tych placówkach, w których doszło do przypadków zarażeń wirusem. Jeśli jednak nie zachodzi taka potrzeba, zostanie utrzymany zwykły tryb nauczania.

właściwości czystka

Zdrowotne właściwości czystka

dziecko

Dramat w Rosji. Kobieta zamknęła dziecko w szafie