w , ,

Liczba zakażonych wzrasta. Powracają godziny dla seniorów

liczba

W sobotę (10 października) padł kolejny rekord zachorowań na koronawirusa. Liczba nowych zakażeń wyniosła aż 5300. Rząd zwołał konferencję prasową, w której przedstawiono m.in. jakie są ich główne cele na najbliższe tygodnie.

Morawiecki podkreślił, że w pierwszej kolejności szczególny nacisk zostanie nałożony na ochronę osób szczególnie zagrożonych, m.in. seniorów. Po drugie, rząd ma zatroszczyć się o kwestie wydolności służby zdrowia. Przy tym priorytetem jest utrzymanie gospodarki w najwyższym możliwym reżimie sanitarnym, ale przy zminimalizowaniu strat. 

Zobacz także:  Znana vlogerka jest w Wuhan. Pokazuje nieciekawą sytuacje

Premier podkreślił, że najbardziej narażeni na śmierć w wyniku COVID-19 są osoby powyżej 60, a szczególnie 70 roku życia. Dlatego też zostają ponownie wprowadzone godziny dla seniorów. Oznacza to, że w godzinach od 10 do 12 będą oni mogli zrobić zakupy w sklepach bez obaw, że zarażą się od młodszych klientów. Polityk zaapelował, aby seniorzy w miarę możliwości pozostawali w domach.

Zobacz także:  Pierwszy taki przypadek! Człowiek z nerką świni

Wystąpienie Ministra Zdrowia

Adam Niedzielski zaapelował, aby poważnie podchodzić do zagrożenia, jakim jest koronawirus. Jak podkreślił minister zdrowia, tylko przy wspólnym wysiłku uda się zahamować ilość zarażeń koronawirusem w Polsce. A czy będzie powrót do nauki zdalnej?

Zobacz także:  "Jesteś najgorszym prezydentem". Ostra debata Trump-Biden

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że na razie nie widzi konieczności wprowadzania zdalnego trybu nauczania. Podkreślił, że tryb zdalny źle wpływa na psychikę młodych ludzi, którzy potrzebują kontaktu z rówieśnikami. Z tego powodu rząd bierze pod uwagę ewentualnie tryb hybrydowy w tych placówkach, w których doszło do przypadków zarażeń wirusem. Jeśli jednak nie zachodzi taka potrzeba, zostanie utrzymany zwykły tryb nauczania.

liczba

Zdrowotne właściwości czystka

liczba

Dramat w Rosji. Kobieta zamknęła dziecko w szafie