w , ,

„Awans opóźniony”. Morawiecki musi poczekać

Morawiecki

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podpisał w ubiegły wtorek zarządzenie dotyczące zwołania w listopadzie kongresu PiS, podczas którego zostaną wybrane władze ugrupowania na nową kadencję. Wiadomo, że odbędzie się on 7 listopada. Wcześniej media podawały – błędnie – że Morawiecki zastępcą Jarosława Kaczyńskiego ma zostać właśnie już na kongresie.

Dziś wiceprezesów PiS jest sześcioro. Należą do nich: europosłowie Beata Szydło i Joachim Brudziński, ministrowie – Mariusz Kamiński (MSWiA) i Mariusz Błaszczak (MON), były szef MON Antoni Macierewicz, a także odchodzący już z tej funkcji (do zarządu Narodowego Banku Polskiego), były sekretarz stanu w KPRM Adam Lipiński.

Do tego grona ma również dołączyć premier Mateusz Morawiecki. Ale nie od razu. Jak donosi portal Wirtualna Polska – „Wybór wiceprezesów PiS – jak słyszymy od polityków z władz partii, którzy przywołują zapisy w statucie ugrupowania – nie odbędzie się 7 listopada. Wcześniej spekulowano, że wybór wiceszefów PiS można przyspieszyć. Tak się nie stanie.”

Morawiecki

Telemedycyna. Polacy mówią „NIE”!

Morawiecki

Ambasadorzy w Polsce popierają LGBT. Powstał list otwarty