w , ,

Mowa ciała w praktyce – dzięki tym gestom i zasadom będziesz mógł wiedzieć o ludziach więcej

Rozmowa pomiędzy dwom amężczyznami, siedzącymi na wzgórzu.
pixabay.com

Zasada nr. 3 – umiejętne rozpoznawanie kontekstu komunikacji

Kontekst również ma znaczenie, jeśli rozmawiamy o procesie komunikacji za pomocą mowy ciała. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, jak powinny wyglądać nasze gesty, myśli oraz zachowania w stosunku do danych osób. Co to oznacza w praktyce? Że inaczej będziemy interpretować gest wyciągniętej dłoni w celu przywitania się z przyjacielem a inaczej otwartą dłoń szefa, chcącego się z nami przywitać.

W kontekście przyjacielskim, towarzyskim wyciągnięta dłoń, to oznaka sympatii, chęci rozwoju relacji i jej kontynuowania. Z kolei w kontekście zawodowym wyciągnięta dłoń jest oznaką szacunku, jakim się darzymy.

Mimo, ze oba gesty mają pozytywny wydźwięk, to w rzeczywistości wyrażają nieco inne emocje. Poniżej znajdziemy ogólną listę gestów oraz to, jak możemy je interpretować. Warto jednak pamiętać o tym, że mowa ciała w praktyce będzie dobrze odczytywana tylko wtedy, gdy uwzględnimy powyższe zasady wspólnie, holistycznie!

Zobacz także:  Pomysły na jabłka - owoce pełne witamin i energii

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.