w , ,

Mowa ciała w praktyce – dzięki tym gestom i zasadom będziesz mógł wiedzieć o ludziach więcej

Mężczyzna, wpatrujący się z uśmiechem w telefon.
pixabay.com

Trzy podstawowe zasady komunikacji za pomocą mowy ciała

Ogromną zaletą komunikacji za pomocą mowy ciała jest jej uniwersalność. Mowa ciała w praktyce wygląda podobnie w większości państw – mimo, że występują w nich różnice kulturowe czy językowe. To oznacza, że określone gesty będą rozumiane podobnie w różnych miejscach świata. Dzięki temu często możemy się ze sobą porozumiewać za pomocą gestykulacji mimo, że nie znamy i nie posiadamy wspólnego języka werbalnego.

Aby prawidłowo korzystać z mowy ciała należy pamiętać o zasadach holistyczności, spójności oraz kontekstu. Dzięki nim lepiej zrozumiemy poszczególne gesty i świetnie poradzimy sobie z ich interpretacją.

W żadnym wypadku nie należy patrzeć tylko na gest i oceniać go bez uwzględnienia kontekstu. Ścisłe wyjaśnienie poszczególnych zasad zapewni nam precyzyjność i skuteczność w działaniu na kanwie komunikacji niewerbalnej za pomocą mowy ciała.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.