w , ,

Mowa ciała w praktyce – dzięki tym gestom i zasadom będziesz mógł wiedzieć o ludziach więcej

Rozmowa podczas pracy przy komputerach.
pixabay.com

Zasada nr. 1 – holistyczność

Ta zasada ma ogromne znaczenie w kontekście tego, by móc prawidłowo ocenić i posługiwać się gestami mowy ciała. Jeśli przywitamy się z przyjacielem i ten będzie miał zły humor, to poprzez to, że się do nas nie uśmiechnie nie powinniśmy oceniać, że jego nastawienie jest wrogie.

Słuchając tonu głosu, przyglądając się jego ogólnej postawie zauważymy, że nie chodzi o to, że ten próbuje nas do siebie zniechęcić a że ma problem, którego nie jest w stanie rozwiązać.

Mowa ciała w praktyce staje się niemożliwa, jeśli patrzymy tylko na pojedyncze gesty a nie całość relacji. Warto także pamiętać, że od naszych relacji zależy swoboda mowy ciała u nas samych, ale i u drugiej osoby.

Inaczej wyrażamy bowiem radość czy smutek w rozmowie z pracodawcą a inaczej w relacji ze znajomymi czy przyjaciółmi, gdzie możemy pokazywać prawdziwe emocje i mamy w zasadzie pełną dowolność, jeśli chodzi o środki wyrazu.

Zobacz także:  Domowe sposoby na cienie pod oczami

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.