w , , ,

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

podróż

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat do obywateli, który zawiera prośbę o wstrzymanie wszelkich niekoniecznych podróży zagranicznych w okresie epidemii koronawirusa.

Każdego dnia dobowa liczba zakażonych wzrasta, z tego względu należy zachować szczególną ostrożność. Decyzję o wspomnianym apelu, MSZ podjął po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Czytamy na Twitterze:

„Po konsultacjach z GIS, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie, spowodowaną dynamicznym wzrostem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.”

„Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.”

Zobacz także:  Chcesz mieć sokoli wzrok? Zacznij jeść te produkty!

Należy pamiętać o śledzeniu na bieżąco informacji o danych lotach, aby nie utknąć w obcym kraju. Co dwa tygodnie publikowane są informacje o miejscach, z których nie można przylecieć do Polski. 

Obecna lista obowiązuje do 27 października. Kolejna rzecz, którą trzeba mieć na uwadze, to zasady wjazdu do państwa będącego celem naszej podróży. W niektórych krajach, na granicach, konieczne jest przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa. Szczegółowe informacje dotyczące podróży znajdziecie na stronie MSZ. 

Zobacz także:  Kiedyś okrzyknięto je najpiękniejszymi bliźniaczkami na świecie, zobacz jak wyglądają teraz!

Dziewczyna, która się uczy.

Jak szybko się uczyć – sprawdź, co może Ci pomóc!

podróż

Warszawa w czerwonej strefie!