w

MTV EMA 2020. Lady Gaga z wieloma nominacjami

MTV EMA 2020. Lady Gaga z wieloma nominacjami

Lady Gaga ma aż siedem nominacji do MTV EMA 2020. W polskiej kategorii, którą wprowadzono w 2000 roku, o statuetkę powalczy pięcioro wykonawców. W kategorii Best Polish Act nominację mają: Quebonafide, Margaret, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i Sanah. W ubiegłym roku, głosami internautów, zwyciężyła Roksana Węgiel. Wcześniej wśród polskich laureatów MTV EMA znaleźli się m.in. Kazik, Myslovitz, Sistars, Doda i Margaret. Zwycięzców 27. edycji nagród MTV EMA 2020 poznamy 8 listopada 2020 roku.

Margaret jest najlepiej obeznana z tym prestiżowym wydarzeniem, bo dwukrotnie zdobywała uznanie widzów MTV, a tegoroczna nominacja jest czwartą w jej karierze. Daria Zawiałow znalazła się w gronie nominowanych już w zeszłym roku. Dla rapera Quebonafide, Krzysztofa Zalewskiego oraz Sanah to pierwsza nominacja. 

Najważniejsze kategorie to: Najlepszy teledysk, Najlepsza piosenka, Najlepsza współpraca, Najlepszy artysta pop, Najlepszy zespół, Najlepszy nowy artysta, Najlepszy artysta rock, Najlepszy artysta hip-hop, Najlepszy artysta elektronika, Najlepszy artysta muzyka alternatywna, Najlepszy polski artysta.

Justinowi Bieberowi oraz BTS (boys band z Korei Południowej) udało się zdobyć aż pięć nominacji. Lady Gaga i tak pozostaje z największą liczbą wytypowań.

Napisane przez Redakcja Sztosowe

Redakcja portalu zdrowotnego, skupia się na dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji dotyczących szeroko pojętego zdrowia. Zespół tworzą pasjonaci i specjaliści z różnych dziedzin medycyny, dietetyki oraz psychologii, którzy łączą wiedzę naukową z praktycznymi poradami, aby wspierać czytelników w dążeniu do lepszego samopoczucia i zdrowego stylu życia. Dzięki zaangażowaniu w promowanie zdrowia publicznego i prewencji chorób, portal stał się cenionym źródłem inspiracji dla osób szukających sprawdzonych sposobów na poprawę jakości życia.